КОВПАКІВКА – ПЕРЛИНА ПРИОРІЛЛЯ

КОВПАКІВКА – ПЕРЛИНА ПРИОРІЛЛЯ

Село Ковпаківка  географічно розташоване на перехресті трьох областей – Дніпропетровської, Полтавської та Харківської, а історично – на межі Дикого Степу та Київської Русі. На туристів чекають:

1. Пам’ятник засновнику села Опанасу Ковпаку – курінному отаману Війська Запорізького. Після руйнування Запорізької Січі полковник Ковпак поселив своїх побратимів – запорожців на цих приорільських землях. Тричі на рік тут проходили ярмарки, на які  з’їжджався люд із Катеринослава, Полтави, Кременчука, Новомосковська та Конграда.

2. Пам’ятник Микиті Кропиві – героїчному льотчику, який в часи Другої світової війни одним із перших бомбив Берлін. Односельці не просто шанують пам’ять свого героя, вони знають багато цікавого з його життя та із задоволенням діляться з гостями села своїми знаннями.

3. Музей-садиба Олександра Бондаренка – пам’ятка народної архітектури, збудована із глини в середині XIX століття. В хаті справно працюють дві печі, радуючи гостей смачною випічкою. Тут зібрана колекція речей народного побуту і мистецтва.  А сад садиби виходить прямісінько в приорільські плавні.

4. Цар-верба – велична старезна верба, під якою, за переказами,  спочивав сам Ковпак. Її вік — близько 300 років, а в обхваті має вона 6 метрів.

Місця
4
км
5.6
В дорозі
1г 10хв

Інші маршрути