КИТАЙГОРОДСЬКЕ ДИВО
Із часів козацької вольниці бере свій початок мальовниче село на Приоріллі Китайгород. Село дивує неповторними краєвидами та пам’ятниками архітектури.
1. Китайгородський храмовий комплекс – найстаріший культовий ансамбль на території Дніпропетровщини, аналогів яким немає в Україні. Три кам’яні козацькі храми – Успенська й Миколаївська церкви та церква-дзвіниця Святої Варвари – збудовані лише за чотири роки поряд одна з одною. Кожна з них має свою неповторну історію.
2. Гора Калитва – місце, де 200 тисяч років тому зупинився материковий льодовик, що насувався із Скандинавії. Гора овіяна легендами та міфами. Кажуть, що той камінь, на якому було написано: «Прямо підеш — смерть знайдеш, направо підеш — коня втратиш, наліво підеш — одруженим будеш», стояв саме на Калитві.
3. Цілюща криниця під Калитвою з холодною джерельною водою. До криниці веде вузенька стежинка, що проходить попід височенними деревами. У літню спеку тут завжди зберігається дивовижна прохолода.
4. Рудківська етносадиба – аутентична глиняна хатина під очеретом. Тут можна побачити колекції глечиків, рогачів, прядок, інших предметів побуту. А ще тут є справжня ступа, про яку можна тільки прочитати у казках.
5. Частина Української укріпленої лінії 1731 року – військово-інженерна система земляних укріплень, яка будувалася для захисту від нападів кримських татар. До цього часу вона вабить археологів, які ведуть розкопки та знаходять історичні експонати з 17-18 століть.
6. Туристична база відпочинку «Кінний двір «Лелеки» – комплекс для відпочинку з кінноспортивною школою для дітей та дорослих. Тут проходять кінні змагання для професіоналів, є мальовниче озеро, яке, за словами місцевих жителів, повертає красу й молодість, зцілює від багатьох хвороб.