НОВОМОСКОВЩИНА - КОЛИСКА САМАРСЬКОГО КОЗАЦТВА

НОВОМОСКОВЩИНА - КОЛИСКА САМАРСЬКОГО КОЗАЦТВА

Новомосковськ – колишня столиця козацької Самарської паланки, відомий за козацьких часів як Новобогородськ, заснований гетьманом Іваном Мазепою у 1688 році. На будівництві міста були задіяні 20 тисяч козаків з шести полків Гетьманщини.

Новомосковщина багата на історичні пам’ятки та захоплюючі історії. пропонуємо одну з них – легенду про походження назви річки Самари – Про річку Самару

На вас чекають:
1. Свято-Троїцький храм – гордість міста та пам’ятник дерев’яної архітектури XVIII – ХІХ ст., збудований запорізькими козаками без єдиного залізного цвяха! Храм вважається єдиним дев’ятиглавим хрестово-купольним храмом у світі. Саме йому присвятив свій роман «Собор» Олесь Гончар.


2. Ще старіша святиня запорізьких козаків – Самарський Свято-Миколаївський пустинний чоловічий монастир – заснований у 1602 році. Мав статус козачої «військової обителі» й надійного форпосту у русько-турецьких війнах. Монастирський комплекс складається з чотирьох храмів, один з яких – підземний. За давньою легендою, якщо загадати тут бажання, воно обов’язково здійсниться.


3. Історико-краєзнавчий музей ім. Петра Калнишевського розміщується у будівлі 1901 року в стилі українського модерну. В експозиції музею – колекція половецьких ідолів, знайдених на території району, історія часів козаччини з XV по XVIII століття, історія будівництва Собору.


4. Оригінальний дугоподібний міст через річку Самара ще називають мостом закоханих. тут полюбляють фотографуватися молодята й закохані.


5. Літак «МиГ-21» встановлений на честь льотчиків, які визволяли місто у роки Другої світової війни. Нині це місто зустрічей та селфі для місцевих жителів і гостей.


6. Самарський ліс – дивовижний острів дикої природи, де до цього часу збереглися дерева, вік яких перевищує 300 років.


7. Регіональний ландшафтний парк “Самарська плавні” – природний осередок унікального біорізноманіття, деякі елементи якого не мають аналогів у світі. Щороку на початку літа сотні туристів з усієї України збираються тут, аби взяти участь у змаганнях зі спортивного орієнтування «Архипелаг».

8. Залишки кургану скіфо-сармацького періоду знаходяться під Новомосковськом. Біля кургану встановлена плита з написом на українській мові :”Залишки кургану скіфо-сарматського періоду у ХV-ХVIIІ віках запорізькі козаки використовували цей курган для сторожової охорони”

9.Цервка менонітів, що наразі використовується в якості спортивної школи має незвичний дизайн. Після появи тут менонітів у 1793 році, тут було засновано село Кронсгартен. У 1875 році було зведено церкву.

10. Готель “Франція” був збудований у 1880 році і приймав гостей звідусіль. Типова, для тих часів , споруда  досі не втратила свого шарму, хоч і стала торгівельним центром.

 

Місця
10
км
19.7
В дорозі
1г 20хв

Інші маршрути