ВОЛОСЬКИЙ ШЛЯХ

ВОЛОСЬКИЙ ШЛЯХ

Село Волоське є туристичною прикрасою Новоолександрівської об’єднаної громади.  Його назва села походить від полонених волохів, захоплених запорізькими козаками.

 1. Катерининська миля (одна з двох, що збереглися на Дніпропетровщині) зведена на шляху подорожі імператриці Катерини з Петербурга до Криму. На одній зі сторін Волоської милі зберігся круглий невеликий медальйон.

2. Садиба зеленого туризму «Майорова хата» зібрала під своїм дахом історію краю.  Тут проходять різноманітні розваги до Дня Івана Купала, Водохрещі, Трійці, влаштовуються майстер-класи для гостей.

3. Монумент загиблим солдатам – данина пам’яті загиблим землякам та воїнам-визволителям села.

4. Храм Архістратина Михаїла відкритий у 1997 році на місці величного волоського Преображенського храму, збудованого  отаманом Кирилом Дамаскіним у XVIII ст.  Нині тут створено ландшафтний парк, музей історії села та Центр духовного  і творчого виховання маленьких мешканців Волоського.

5. Пам’ятник волоському горіху з’явився в центрі села наприкінці 2017 року. Автори креативу – жителі села Волоське, де горіхових дерев – цілі сади.  Нині для того, щоб сфотографуватися на фоні розкритого горіха, люди їдуть з інших сіл та міст.

Місця
5
км
3.8
В дорозі
0г 48хв

Інші маршрути