КИТАЙГОРОДСЬКЕ ДИВО

КИТАЙГОРОДСЬКЕ ДИВО

Із  часів козацької вольниці бере свій початок мальовниче село на Приоріллі  Китайгород. Село дивує неповторними краєвидами та пам’ятниками архітектури.

1.  Китайгородський храмовий комплекс –  найстаріший культовий ансамбль на території Дніпропетровщини, аналогів яким немає в Україні. Три кам’яні козацькі храми – Успенська й Миколаївська церкви та церква-дзвіниця Святої Варвари – збудовані  лише за чотири роки поряд одна з одною.  Кожна з них має свою неповторну історію.

2. Гора Калитва –  місце, де  200 тисяч років тому зупинився материковий льодовик, що насувався із Скандинавії. Гора овіяна легендами та міфами. Кажуть, що той камінь, на якому було написано: «Прямо підеш — смерть знайдеш, направо підеш — коня втратиш, наліво підеш — одруженим будеш», стояв саме на Калитві.

3. Цілюща криниця під Калитвою з холодною джерельною водою. До криниці веде вузенька стежинка, що проходить попід височенними деревами. У літню спеку тут завжди зберігається дивовижна прохолода.

4. Рудківська етносадиба – аутентична глиняна хатина під очеретом. Тут можна побачити  колекції глечиків, рогачів, прядок, інших предметів побуту. А ще тут є  справжня ступа, про яку можна тільки прочитати у казках.

5. Частина Української укріпленої лінії  1731 року – військово-інженерна система земляних укріплень, яка будувалася для захисту  від нападів кримських татар. До цього часу вона вабить археологів, які ведуть розкопки та знаходять історичні експонати з 17-18 століть.

6. Туристична база відпочинку «Кінний двір «Лелеки» – комплекс для відпочинку з кінноспортивною школою для дітей та дорослих. Тут проходять  кінні змагання для професіоналів, є  мальовниче озеро, яке, за словами місцевих жителів, повертає красу й молодість, зцілює від багатьох хвороб.

Місця
6
км
17
В дорозі
3г 26хв

Інші маршрути