ВАСИЛЬКІВЩИНА: ХРАМИ ДУШІ
Васильківський район утворився на території козацького посту, який вів спостереження за рухом татар. Збереження козацьких традицій та духовності і зараз на чільному місці в громаді. До уваги гостей:
1. Свято-Вознесенський перший храм побудований у 1782 році за ініціативою жителів Луганського пікінерського полку військової слободи Васильківка. Нині на її місці встановлено пам’ятний хрест, а оновлений однойменний храм піднявся на центральній садибі.
2. Свято-Миколаївський храм – унікальний дерев’яний храм, збудований без єдиного гвіздка став подарунком Васильківській громаді до 300-річчя селища. Свято-Миколаївський храм став справжньою окрасою селища.
3. Свято-Покровський храм – історично-культурний заповідник місцевого значення, розташований у с. Рубанівське на березі мальовничого ставка. «Червону церкву», звану так за кольором цегли, з якої вона збудована, звела на своєму подвір’ї наприкінці ХІХ століття вдова надвірного радника Катерина Василенко у пам’ять про сина-декабриста.
4. Історико-культурний заповідник – хата-музей Івана Манжури – видатного поета, етнографа, казкаря. Літературознавці впевнені, що Манжура для України має таке ж значення, як для Франції Шарль Перро, для Данії – Андерсенї, для Німеччини – брати Грімм. Щороку в селі проходять дні пам’яті українського поета.
5. Свято-Знаменський жіночий монастир заснований у с. Вербівському у 1903 році. При монастирі діяв притулок для дівчаток із бідних сімей та сиріт, школа, майстерні, свічний завод, іконописні майстерні, пекарня і маслоробня. Як згадують старожили, обитель була однією з багатших на півдні України.
6. Пам’ятний хрест, що знаходиться в центральному парку. Пам’тний хрест встановлений на тому місці, де з 1781 по 1933 рік знаходився Свято – Вознесенський храм. Напис не хресті : “Н
а згадку про минуле, заради майбутнього”.